Obecnie na rynku jest coraz więcej sposobów na wykonanie wylewki podłogowej. Między sobą różnią się one technologią wykonania, a nawet składem. Jednym z najpopularniejszych sposób wylania posadzki są posadzki z miksokreta.

Posadzki z miksokreta

Aby poznać tą metodę i wiedzieć czy warto ją wybrać należy zapoznać się z podstawowymi definicjami.

Co to jest zatem miksokret? Definicja miksokreta jest bardzo prosta, bowiem pod tym pojęciem kryje się agregat, który jest przeznaczony do mieszania, a także późniejszego wylewania masy cementowej na odpowiednio wcześniej przygotowane podłoże.

Miksokret jest urządzeniem, które w bardzo dużej mierze ułatwia prace budowlane. Najczęściej używa się go właśnie do mieszania zaprawy cementowej, która składa się z cementu z domieszką wody i piasku. Jednak nie jest to jego jedyne zastosowanie.

Posadzki z miksokreta są wykorzystywane jako podkłady podłogowe oraz jako posadzki. Przy wyborze okładziny podłogowej nie występują praktycznie żadne ograniczenia. Na wykonane w odpowiedni sposób wylewki podłogowej możemy kłaść zarówno płytki ceramiczne jak i panele drewniane. Posadzki z miksokreta pozwalają na przygotowanie mieszanki betonowej na placu budowy, a stamtąd można bezpośrednio poprowadzić węża przy pomocy którego mieszanka zostanie wylana na podłoże. Gdy zostanie już przeprowadzona wylewka posadzek z miksokreta można przystąpić do zacierania. Początkowo czynność tą należy wykonać ręcznie, jednak ostatecznie posadzki zacierane są mechanicznie przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu. Dzięki nowoczesnej i doskonale rozwiniętej technologii posadzki z miksokreta można wykonać w ciągu zaledwie jednego dnia.

Wielką zaleta posadzek z miksokreta jest również fakt, iż są one gotowe do wykończania po upływie kilku dni. Wylewanie posadzek z miksokreta jest możliwe zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Wylewka jest możliwa niezależnie od poziomu wilgoci, także w miejscach o pochyłej powierzchni.

Miksokret jest bardzo mobilnym urządzeniem o zasięgu nawet do 80 metrów, dzięki czemu sprawdza się on w budynkach wielopiętrowych. Agregat nie wymaga zasilania prądem elektrycznym, dlatego można go stosować również w miejscach, które nie mają jeszcze podłączenia do sieci elektrycznej.

Dodatkowo posadzki z miksokreta wyróżniają się maksymalną wytrzymałością i mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe.

Bart-Mix posadzki z miksokreta to lokalna firma z wieloletnim doświadczeniem. Służymy pomocą i doradztwem zarówno przy wyborze jak i wykonawstie posadzek z miksokreta. 

Posadzki cementowe
Posadzki z miksokreta